Informácie o ekzéme

Bepanthen prikladá zásadný význam zdraviu celej rodiny a rozumieme tomu, že vidieť niektorého z členov rodiny, ako sa trápi s kožnými problémami, môže byť deprimujúce. Práve preto sme investovali mnoho rokov výskumu do minimalizovania fyzických aj duševných ťažkostí spojených s najbežnejším dermatologickým ochorením dnešnej doby – ekzémom.

Malé dieťa s ekzémom na členku

Čo je to ekzém?

Ekzém sa vyznačuje zápalom, suchosťou či sčervenaním na povrchu kože. Čím viac si postihnuté miesta škrabete, s tým väčšou pravdepodobnosťou sa vírusy, baktérie a škodlivé látky môžu z vonkajšieho prostredia dostať do rozškrabanej pokožky a ekzém ďalej zhoršovať. Je to známy začarovaný kruh svrbenia a škrabania, ktorý frustruje toľkých ekzematikov – aj keď vedia, že škrabanie ekzém ešte zhorší, je neuveriteľne náročné odolať, a to aj pre dospelých. Táto neschopnosť odolať nutkaniu potom môže viesť k pocitom viny a rozpakom.

Ekzém môže postihnúť ľudí v akomkoľvek veku. Môže byť nepríjemný a dokonca bolestivý, pretože na koži sa tvoria pľuzgiere a pokožka praská, čím ľuďom bráni v činnostiach, ktoré im robia radosť. U mnohých ľudí vzhľad ekzému vyvoláva rozpaky a kvôli tomu je pre nich náročnejšie sa socializovať.

Väčšina ľudí trpiacich ekzémom hľadá lieky, ktoré nielen prinesú úľavu od svrbenia a predídu jeho vzniku, ale takisto sa vďaka nim budú cítiť spokojne vo svojej vlastnej koži. Účelom produktu Bepanthen Sensiderm krém je priniesť úľavu ekzematikom od urputného svrbenia a zregenerovať poškodenú kožnú bariéru.

Muž, ktorý si škrabe lakeť

Čo ovplyvňuje ekzém?

Presné príčiny ekzému nie sú známe

• Genetika – ekzém u rodičov zvyšuje riziko jeho vzniku aj u detí
  • Trenie so syntetickými tkaninami a vlnou
  • Alergény ako pele, zvieracie alergény, prach a plesne
  • Stres
  • Intertrigo
  • Agresívne umývacie a čistiace prostriedky
  • Ústredné kúrenie
  • Klimatizácia
  • Cukrovka prvého typu môže zvyšovať riziko vzniku ekzému

Ako sa starať o pokožku

Ak chcete minimalizovať riziká a príznaky ekzému a prelomiť začarovaný kruh svrbenia a škrabania, môžete sa riadiť niekoľkými jednoduchými opatreniami.

Človek si nanáša krém na ekzém na rukách
  • Udržiavajte pokožku hydratovanú, najmä po sprchovaní a v suchom počasí
  • Nekúpte sa vo vode teplejšej ako 36 °C ani dlhšie ako 10 minút
  • Používajte jemné mydlá